Od czego zacząć naukę gry na gitarze z JakZagrac.pl

Od czego zacząć naukę gry na gitarze z JakZagrac.pl

Witam Cię na mojej stronie JakZagrac.pl i bardzo dziękuję, że jesteś tutaj i poświęcasz swój czas na obejrzenie materiałów video, które przygotowałem. Zrobię co tylko mogę, by Twój pobyt tutaj był dla Ciebie wartościowy, a jeśli taki nie będzie to koniecznie daj mi znać w komentarzu lub mailu bym mógł to poprawić.

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą Ci sprawnie poruszać się po stronie i wykorzystać w pełni jej potencjał.

]Powitanie na video]

Przygotowałem krótki film, którym chcę Cię tutaj przywitać. Opowiadam w nim trochę o tym czym jest ta strona, dlaczego wrzucam takie materiały i jak możesz z niej dobrze skorzystać. Myślę, że pozwoli Ci też trochę mnie poznać 😉

]video powitalne

Dlaczego warto uczyć się na JakZagrac.pl?

Zanim w ogóle zaczniesz naukę na JakZagrac.pl, pozwól, że w paru zdaniach powiem Ci, dlaczego warto uczyć się grać na gitarze akurat tutaj:

 1. Ja też jestem samoukiem – przeszedłem tą samą drogę w którą Ty wyruszasz. Kiedyś miałem trochę kompleksów, bo „ja przecież nie skończyłem szkoły muzycznej”. Ale to jest najlepsze co mi się przydarzyło 🙂 Dokładnie wiem na jakie przeszkody trafisz ucząc się samodzielnie, bo przechodziłem dokładnie przez to samo.
 2. Wszystko jest wytłumaczone „prosto, zrozumiale i bez zbędnego gadania” – podobnych słów użył jeden z widzów kanału pod którymś z poradników na YouTube. Ale gdy tworzyłem ten projekt chciałem by dokładnie tak było, by każdy początkujący zrozumiał każde słowo i szybko nauczyć się tego, czego chce.
 3. To jedyne miejsce w którym nauczysz się piosenek religijnych – wiele osób potrzebuje takich materiałów, a nigdzie indziej w internecie nie znajdziesz miejsca, gdzie ktoś tłumaczy i pokazuje na video jak je krok po kroku zagrać. Jeżeli taka muzyka Cię interesujesz to jestem pewien, że będziesz w 100% zadowolony/zadowolona 🙂
 4. Nie popełnisz tych wszystkich błędów, które popełniają początkujący – nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele błędów popełnia osoba, która uczy się gry na gitarze sama od zera. Ja pokażę Ci jak tych błędów uniknąć.
 5. Gdy masz jakieś pytanie możesz śmiało je zadać – jestem do Twojej dyspozycji.

 

Jak zacząć naukę gry na gitarze?

Jeżeli jesteś osobą, która dopiero zaczyna uczyć się od zera, to absolutnie najlepiej będzie jeśli obejrzysz serię video „Nauka gry na gitarze dla początkujących”. Jest to cykl siedmiu filmów, które opowiadają o podstawowych sprawach, które musi wiedzieć każdy początkujący gitarzysta. To właśnie tam wskazuję mnóstwo drobnych błędów, które mogą utrudniać grę na gitarze i pokazuję jak ich uniknąć.

Jeśli te materiały Cię zainteresują i zechcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tematach dla początkujących, to możesz wejść na stronę www.GitaraOdPodstaw.pl. Nie będę ukrywał – jest to strona, która promuje płatny kurs dla początkujących, który stworzyłem. ALE jest też możliwość, by go przetestować i móc przerobić kilka lekcji za darmo. Otrzymasz wtedy 4 lekcje – dwie z nich są udostępnione na YouTube w serii dla początkujących, o której wspomniałem wyżej. Jednak dwie z nich możesz znaleźć tylko tam i są niesamowicie przydatne – jedna to ćwiczenie na sprawne posługiwanie się palcami, a druga to przygotowanie do grania utworów – wskazówki „Jak poprawnie uderzać prawą ręką?”. Z opinii osób, które je przerobiły wiem, że są bardzo pomocne.

Poziom wyżej. Kolejnym etapem, gdy masz już wyćwiczone palce jest zazwyczaj gra akordowa – na tym najbardziej skupiam się, ucząc gitarzystów na JakZagrac.pl. By móc grać różne utwory najpierw musisz poznać chwyty gitarowe. Przygotowałem specjalną zakładkę „Chwyty gitarowe” (znajdziesz ją także w górnym menu) w której znajdziesz 26 filmów, a każdy z nich opowiada o innym, podstawowym akordzie. Jest to potężna kopalnia wiedzy dla początkujących.

Nauka utworów

Gdy już znasz akordy możesz zacząć uczyć się utworów. Niektóre poradniki mają trochę słabą jakość dźwięku – to te, które nagrywałem na początku gdy nie miałem jeszcze profesjonalnego mikrofonu. Te stare poradniki najlepiej słuchać na słuchawkach lub zewnętrznych głośnikach – te z laptopa czy telefonu mogą być zbyt ciche. Ale nowe materiały są już całkiem niezłe pod względem jakości.

Podzieliłem utwory na kategorie, by było łatwiej Ci się poruszać po stronie. W zakładce Video-Poradniki znajdziesz wszystkie utwory – na dziś dzień jest ich już ponad 130. Poniżej możesz skorzystać z podziału na mniejsze, tematyczne grupy:

 1. Najprostsze piosenki na start – jeśli dopiero startujesz i chcesz wyćwiczyć ręce, tutaj najlepiej zacząć. Są to proste utwory – najprostsze bicie i łatwe chwyty.
 2. Piosenki do ogniska – te piosenki świetnie nadają się na różne imprezy czy ogniska, gdy chcesz pośpiewać ze znajomymi kultowe Polskie przeboje takie jak „Morskie opowieści”.
 3. Piosenki religijne – tutaj znajdziesz wszystkie utwory religijne.
 4. Piosenki patriotyczne – utwory na różne uroczystości, które można nazwać muzyką patriotyczną.
 5. Przyśpiewki urodzinowe – czyli jak zagrać takie rzeczy jak „Sto lat” i tym podobne.
 6. Kolędy i pastorałki – tutaj znajdziesz wszystko co związane z Bożym Narodzeniem – różne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.
 7. Piosenki zagraniczne – tutaj umieściłem utwory wykonawców zagranicznych ze wszystkich gatunków (np. Ed Sheeran)

Mam nadzieję, że powyższa lista choć trochę ułatwi Ci wybór odpowiednich piosenek na odpowiednią okazję 🙂

 

Newsletter i kontakt

Ta strona i kanał powstały dla Ciebie dlatego zależy mi na tym, byś na bieżąco otrzymywał powiadomienia o nowych materiałach. Naprawdę wierzę, że one mogą Ci pomóc nauczyć się grać na gitarze, jeśli tylko poprzesz to systematycznymi ćwiczeniami. Dlatego zdecydowanie zachęcam Cię do zapisania się na mój newsletter. Obiecuję, że nie będę wysyłał żadnych reklam – jedynie tematy związane z nauka gry na gitarze i nowości z kanału JakZagrac.pl.

Ponadto zapis na newsletter ma jeszcze jeden plus – otrzymasz dwa drobne prezenty. Pierwszy z nich to „Tabela Chwytów Gitarowych” w której znajdziesz 165 najróżniejszych akordów. Drugi to kurs „Chwyty Gitarowe dla Każdego” – jest to zestaw 50 video-poradników, które pokazują jak grać podstawowe chwyty gitarowe i jak nauczyć się poprawnie grać akordy barowe. Myślę, że warto z tego skorzystać 🙂YT Fb

kontakt