Jestem malarzem nieszczęśliwym – Czerwone Gitary
Pobierz tekst z chwytami w PDF
G
Jestem malarzem nieszczęśliwym:
D7
Kłopoty mnie nękają wciąż,
C G D7 e
Bo choćbym nie wiem co malował,
a G D7 G
Spod pędzla mi wychodzi słoń!
G
Uwieczniam ciocię mą Marysię,
D7
Bez złośliwości, Boże broń!
C G D7 e
Wszystko udało świetnie mi się,
a G D7 G
Lecz zamiast cioci siedzi słoń!
G
Ten portret sławę mi przyniesie:
D7
Te same oczy, uśmiech, wzrost…
C G D7 e
Wypisz-wymaluj wujo Czesiek,
a G D7 G
Tylko że trąbę ma, nie nos!
G
Ze sztalugami w Polskę ruszam.
D7
Maluję wierzby, rzeczki toń…
C G D7 e
Cichutko pyta mnie pastuszek:
a G D7 G
– A skąd na wierzbie wziął się słoń?
G
Czas płynie, sława już mnie goni
D7
I wieniec zdobi moja skroń:
C G D7 e
"Ach, to ten słynny malarz słoni,
a G D7 G
co mu na dłoń nadepnął słoń."
G
Lecz nawet geniusz kiedyś minie:
D7
– Skończone wszystko, podaj broń!
C G D7 e
Maluję konia gdzieś w Londynie,
a G D7 G
Patrzę – a tutaj koń jak koń! /bis








