Gitara od podstaw – 3 najważniejsze wskazówki dla początkującego gitarzysty

nauka gry na gitarze od podstaw

Jeśli chcesz nauczyć się grać na gitarze, to koniecznie zacznij od tego artykułu i wskazówek, które są w nim zawarte. Są to absolutnie najważniejsze sprawy, o które musisz zadbać, żeby nie popełnić błędów, które wręcz tragicznie mogą wpłynąć na całą Twoją muzyczną karierę.

2 opcje z których możesz teraz skorzystać

Nie będę robił niepotrzebnych wstępów – mam dla Ciebie dwie opcje podejścia do tematu podstaw gitary.

Opcja 1 – możesz przeczytać ten artykuł i obejrzeć załączone do niego video. Są tu absolutne podstawy i najważniejsze informacje, ale zajmie Ci to minimum kilkanaście minut.

Opcja 2 – jeśli nie masz teraz tak wiele czasu lub chcesz lepiej poznać temat, to zapisz się na 7-dniowy bezpłatny kurs gitarowy dla początkujących gitarzystów. Otrzymasz 7 lekcji video z których nauczysz się wszystkiego co jest tutaj oraz otrzymasz dodatkowo zestaw ćwiczeń i wskazówek, które bardzo pomogą Ci w nauce gry na gitarze.

Obie opcje są dobre. Aby zapisać się na 7-dniowy kurs, wypełnij poniższy formularz. Wpisz swoje imię oraz adres e-mail, a w ciągu 5 minut otrzymasz pierwszą lekcję na swoją skrzynkę pocztową.Temat 1 – Budowa gitary i jej najważniejsze elementy

Dźwięk w gitarze wytwarzają struny. Są one kluczowym elementem, ale gitara jest zbudowana z wielu innych ważnych części bez których nie byłaby w stanie wydawać żadnego dźwięku.

Dlatego w pierwszej lekcji pokażę Ci jakie są najważniejsze elementy gitary. Nie musisz ich wkuwać na pamięć, ale jeśli chcesz dobrze posługiwać się gitarą to koniecznie musisz wiedzieć z czego jest zbudowana. Dzięki temu o wiele łatwiej i o wiele szybciej nauczysz się grać na gitarze.

Poniższy poradnik video pokaże Ci te wszystkie elementy. Zobaczysz co gdzie dokładnie jest i jak się nazywa.

Ponadto do tej części dołączam grafikę, która pokazuje wszystkie elementy. Zorientuj się gdzie co jest i ruszaj dalej!

Budowa gitary i jej najważniejsze elementy

Temat 2 – Jak poprawnie szarpać struny prawą ręką?

To czego dowiesz się w tej części to naprawdę absolutny fundament tego, by dobrze grać na gitarze. Jeśli źle pracujesz prawą ręką i przyzwyczaisz ją do złych nawyków, to w przyszłości może zdarzyć się tak, że przez to nie będziesz w stanie zagrać wielu piosenek.

Straszne, prawda? Warto zadbać o dobrą technikę na samym początku, dzięki czemu nauka gry na gitarze w dalszych etapach pójdzie Ci o wiele łatwiej, bo ćwiczenia będziesz wykonywał poprawnie.

Na filmie opowiadam o tym jak nazywają się struny, na jakie grupy się dzielą i które palce odpowiadają za szarpanie danej struny. Są tam proste ćwiczenia, które pokażą Ci jak to robić. Ale więcej ćwiczeń znajdziesz w 7-dniowym kursie, dlatego gorąco zachęcam Cię do zapisania się na niego.

Temat 3 – Strojenie gitary – bez tego nawet nie zaczynaj grać!

Absolutnie najważniejszą sprawą, o której musisz pamiętać, gdy zaczynasz grać na gitarze jest to, aby gitara dosłownie zawsze była nastrojona. To jest absolutna konieczność!

Gdy gitara nie jest nastrojona to wydaje dźwięki o złej częstotliwości. Ty, słuchając tych dźwięków, przyzwyczajasz swój słuch to niepoprawnych dźwięków. No i później, gdy grasz na nastrojonej gitarze wydaje Ci się że dźwięki są niepoprawne. A tak naprawdę to Twój słuch jest zepsuty.

Te złe przyzwyczajenie będzie utrudniać całe muzyczne życie. Gdy masz źle nastrojony słuch, to nie potrafisz rozpoznawać dźwięków i nauka gry na gitarze idzie o wiele trudniej.

Dlatego koniecznie nastrój gitarę zanim zabierzesz się za granie i ćwiczenia! Pamiętaj o tym!

Jeśli nie wiesz jak stroić gitarę to zobacz poniższy film. Dowiesz się z niego jak nastroić gitarę za pomocą stroika oraz jaki stroik jest najlepszy i ile kosztuje dobry stroik.

To już wszystkie wskazówki w tym artykule, ale…

bardzo zachęcam Cię do tego, by nie poprzestawać na tych informacjach. W temat gitary od podstaw wpisuje się jeszcze wiele cennych i przydatnych informacji, których nie byłem w stanie zawrzeć w tym artykule.

Dlatego koniecznie zapisz się na 7-dniowy bezpłatny kurs dla początkujących gitarzystów. Co w nim znajdziesz?

– 1 ćwiczenie, które nauczy Cię poprawnie posługiwać się prawą i lewą ręką
– nauczysz się grać 2 świetne utwory, które bardzo dobrze sprawdzą się przy ognisku
– dowiesz się jak poprawnie wciskać struny lewą ręką
– poznasz 7 podstawowych akordów gitarowych, dzięki którym będziesz w stanie zagrać wiele prostych piosenek
– nauczysz się prostego bicia gitarowego, które wykorzystuje się w ogromnej ilości znanych utworów

Wypełnij poniższy formularz – wpisz swoje imię oraz adres e-mail i kliknij przycisk „Zapisz się”.Przez cały tydzień będę Ci wysyłał jedną lekcję na dzień, a niej poruszę jeden z tematów podstaw gitary.

Kurs jest całkowicie bezpłatny. W każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w kursie. W tym celu wystarczy, że klikniesz przycisk „Wypisz mnie z kursu”, a przestaniesz otrzymywać ode mnie wiadomości.

Tymczasem życzę Ci miłego dnia,
Grzegorz Myszor


Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny kliknij poniżej „Lubię to!” i udostępnij go swoim znajomym 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.