Kostka do gitary

Kostka do gitary – zestaw 5 kostek

Bolą Cię palce od uderzania strun? A może chcesz by struny wydawały głośniejszy dźwięk? Szukasz zestawu kostek gitarowych, które pomogą Ci w grze na gitarze?

Przygotowałem dla Ciebie zestaw 5 kostek gitarowych różnych grubości. Od tych najcieńszych, które są idealne na początku nauki kostkowania, aż po grube, które sprawdzą się w precyzyjnym graniu i pomogą wydobyć głośny dźwięk z gitary.

Nigdy nie grałeś/grałaś za pomocą kostki? Gitarzyści często mówią, że nie potrafią w ogóle grać kostką. To nic dziwnego, bo często popełniają błąd już na samym początku podczas wyboru kostki.

Gdy zaczynasz i masz jeszcze nieco sztywną rękę, warto stosować najcieńsze kostki (grubość ok. 0,50mm). Dzięki swojej elastyczności będą swobodnie poruszać się po strunach, a Tobie będzie się grać łatwo i przyjemnie.

Dopiero gdy zaczniesz grać lepiej, zmień kostkę na nieco grubszą. Rób to stopniowo aż dojdziesz do grubości ok. 0,70-0,80mm – na takich kostkach gra się docelowo, gdy potrafisz swobodnie kostkować. To takie kostki wydobywają najprzyjemniejsze dźwięki z gitary podczas grania biciem gitarowym.

Jeśli szukasz dobrego zestawu kostek i chcesz odciążyć swoje palce, które bolą od uderzania w struny – zamów zestaw 5 kostek gitarowych.