Pasek do gitary

Pasek do gitary

Czy wiesz, że pozycja siedząca jest najbardziej szkodliwa dla Twojego kręgosłupa? Pomyśl o tym jak dużo siedzisz w ciągu całego dnia. Możliwe, że nawet 8h w ciągu pracy spędzasz przy biurku w pozycji siedzącej. A co w domu?

Chcesz by Twój kręgosłup cierpiał podczas grania na gitarze? Może warto połączyć przyjemne z pożytecznym?

Nie trzeba siedzieć by grać na gitarze. Możesz użyć paska do gitary i grać w pozycji stojącej. Gram ponad 10 lat i gwarantuję Ci, że jest to niesamowicie wygodne, gdy gra się na stojąco. Ponadto gra na stojąco stwarza ogromne możliwości.

Pomyśl sobie – który znany gitarzysta siedzi z gitarą na krześle podczas swojego koncertu? Zapewne ok. 95% gitarzystów gra koncerty w pozycji stojącej mając gitarę zawieszoną na pasku.

Dzięki pozycji stojącej można się przemieszczać z gitarą, a kręgosłup nie jest tak obciążony. Ponadto nie zginasz się, gniotąc sobie żołądek, a stoisz w poprawnej, wyprostowanej pozycji.

Gdy cały dzień siedzisz możesz w ten sposób odciążyć kręgosłup, a jednocześnie mieć ogromną frajdę grając na gitarze.

Jeśli jesteś osobą religijną i chodzisz na pielgrzymki – to właśnie pas do gitary pozwala muzycznym grać podczas pielgrzymek. Sam gram od 4 lat i mogę z wielką łatwością grać przez całe 100km marszu dzięki temu, że mam gitarę bezpiecznie i wygodnie zaczepioną na pasku.

W innym wypadku gitarzysta musiałby jechać na wózku, ciągnięty przez pielgrzymów by móc w ogóle śpiewać podczas marszu. A śpiew i pozytywna energia, którą daje muzyka to właśnie to, co pozwala ludziom przetrwać ten trudny marsz.

Zamów pasek gitarowy i zadbaj o swój kręgosłup. Kliknij poniższy przycisk „Zamów teraz” i wybierz pasek odpowiedni dla Twojej gitary.

Pasek do gitary klasycznej:

Pasek do gitary akustycznej:


PASEK DO GITARY KLASYCZNEJ


Jak wygląda pasek do gitary klasycznej?

Do gitary klasycznej używa się tzw. „paska krawatowego”. W jaki sposób on działa?

Wieszasz go niemalże tak jak męski krawat, a haczyk zaczepiasz o otwór rezonansowy.

Gdy gitara wisi już na pasku, musisz ją przytrzymywać, bo jeśli ją puścisz, to spadnie. Na takim pasku nie wisi w 100% samodzielnie.

Poniżej znajdziesz wideo, na którym zobaczysz jak dokładnie zawiesić pas do gitary klasycznej.


JAK ZACZEPIĆ PASEK DO GITARY KLASYCZNEJ?PASEK DO GITARY AKUSTYCZNEJ


Co warto wiedzieć o pasku do gitary akustycznej?

Pas do gitary akustycznej zmontuje się na zaczepach, które są wbudowane w gitarę. Czasem gitara ma 2 zaczepy, a czasem jeden. Czym się to różni?

Końcówki pasa do gitary akustycznej mają dziurki, które zakłada się na zaczepach. Gdy gitara ma 2 zaczepy wtedy można założyć pasek bardzo łatwo i szybko. Jeden zaczep jest na dole pudła rezonansowego, a drugi na górze. Gitara wisi wtedy w 100% samodzielnie i jest bardzo wygodnie zaczepiona na Twoich ramionach.

Gdy gitara ma jeden zaczep (na dole pudła rezonansowego), wtedy trzeba założyć pasek nieco inaczej. Z jednej strony zakładasz dziurkę na zaczep. A z drugiej strony jest sznurek, który wiążesz na główce i w ten sposób zawieszasz gitarę.

Szczegóły wieszania gitary akustycznej na pasku znajdziesz w poniższym wideo.


JAK ZAŁOŻYĆ PASEK NA GITARĘ AKUSTYCZNĄ?ZAMÓW PASKI GITAROWE


Pasek do gitary klasycznej:

Pasek do gitary akustycznej: