Pokrowiec na gitarę

Pokrowiec na gitarę

Czy wiesz, że wilgoć może mieć tragiczny wpływ na gitarę i zniszczyć Twój instrument? Zapamiętaj to i czytaj dalej.

Planujesz chodzić na lekcje gitary? A może chcesz zabrać gitarę na wyjazd, by razem ze znajomymi grać i śpiewać przy ognisku? Pomyśl teraz o tym, co może się stać gdy zacznie padać deszcz…

Twoja gitara będzie cała rozmoczona, drewno nasiąknie wodą, napęcznieje i nagle gitara straci to przepiękne brzmienie… Ale to nie wszystko!

Zastanawiało Cię jak zabrać gitarę na wyjazd by była bezpieczna? Gdzie ją schować by nie poobijała się i przez przypadek nie zerwać struny… Pomyśl, jak ją wygodnie nosić, gdy chodzisz na lekcje gry na gitarze…

Te wszystkie pytania prowadzą tylko do jednego – do pokrowca na gitarę.

Pokrowiec gitarowy to rzecz niezbędna dla każdego gitarzysty! Pomyśl o tych wszystkich pytaniach, które przedstawiłem powyżej… a to tylko ułamek wszystkich zmartwień, które pojawiają się przy transporcie gitary!

Gitara to nie para butów, piłka plażowa, czy T-shirt, które łatwo przetransportować. Te rzeczy możesz zrzucić z kilku metrów na ziemię i nic się im nie stanie. Gitara to co innego – to delikatny instrument, o który trzeba zadbać. Jeśli źle spadnie nawet z wysokości pół metra, to może pęknąć i będzie bezużyteczny. Dlatego koniecznie załatw sobie pokrowiec do gitary!

Ale nie kupuj byle jakiego sprzętu! Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz pod galerią 😉

Pokrowiec na gitarę klasyczną:

Pokrowiec na gitarę akustyczną:


GALERIA4 OBOWIĄZKOWE ELEMENTY POKROWCA NA GITARĘ


Jeśli zamierzasz zainwestować w pokrowiec na gitarę koniecznie pamiętaj o tych 4 elementach, które znajdziesz poniżej! Jeżeli pokrowiec nie ma jednej z tych części, to nie warto się nim interesować, ponieważ oznacza to słabą jakość.

1. Pokrowiec powinien być wodoodporny

Dzięki temu Twoja gitara będzie bezpieczna, gdy nagle zacznie padać. Wilgoć nie dostanie się do środka, a więc drewno nie nasiąknie i gitara nie straci swojego pięknego brzmienia. Nasz pokrowiec jest oczywiście wodoodporny.

2. Pianka zabezpieczająca przed upadkiem

Dobry pokrowiec powinien mieć piankę, która zabezpiecza gitarę przed upadkiem. Działa to tak jak amortyzatory w samochodzie. Dzięki temu, gitara będzie bezpieczna podczas transportu – np. gdy wsadzisz ją do bagażnika i samochód będzie podskakiwał na nierównej drodze.

Gdy gitara schowana do pokrowca z pianką się przewróci, to właśnie pianka zamortyzuje upadek i jest duża szansa, że Twój instrument wyjdzie z tego bez szwanku. Nasz pokrowiec oczywiście ma piankę, która zabezpieczy Twoją gitarę.


3. Rozmiar ma znaczenie

Gitara klasyczna i akustyczna mają różny rozmiar. Dlatego pamiętaj by zaopatrzyć się w pokrowiec, który jest dopasowany rozmiarem do Twojej gitary. Nie za duży i nie za mały.
Dzięki temu gitara idealnie zmieści się do pokrowca i będzie o wiele bezpieczniejsza.

Na tej stronie znajdziesz dwa rodzaje pokrowców – pokrowiec do gitary klasycznej oraz akustycznej.

4. Pokrowiec ma kilka kieszeni i szelki

Dobry pokrowiec ma zazwyczaj min. 2 kieszenie, do których możesz schować rzeczy takie jak stroik, zapasowe struny, śpiewnik czy kostki. Bardzo często te kieszenie służą mi jako plecak, gdzie mogę schować portfel, wodę czy telefon – i nagle transport gitary oraz dodatkowych, przydatnych rzeczy staje się prosty.

Ponadto pokrowiec koniecznie powinien mieć szelki, dzięki którym możesz nosić go na plecach. W innym wypadku transport gitary staje się bardzo uciążliwy.

Pokrowce gitarowe, które znajdziesz na tej stronie mają każdy z tych 4 elementów, które widzisz powyżej. Zostały sprawdzone i wybrane spośród innych na rynku by zagwarantować Ci to, co najlepsze i zapewnić najwyższą jakość.


ZAMÓW POKROWIEC DO GITARY


Pokrowiec na gitarę klasyczną:

Pokrowiec na gitarę akustyczną: