Akord D7+ – ciepłe jesienne brzmienie

chwyt d7+ gitara

Jeśli chcesz urozmaicić melodie swoich kompozycji, to obok akordów G-dur, A-dur, E-dur i fis-moll oraz h-moll, dodaj akord D7+. Świetnie komponuje się z wyżej wymienionymi chwytami i dodaje im bardzo przyjemnego, jesiennego brzmienia.

W tym artykule znajdziesz poradnik video i porady tekstowe jak zagrać chwyt D7+.

Jak zagrać akord D7+?

Nie różni się on wiele od zwykłego akordu D-dur. Gra się go zaś podobnie do chwytu A-dur. Ale można go zagrać na dwa sposoby.

chwyt d7 plus gitara

Niezależnie od wersji pamiętaj by nie uderzać piątej i szóstej struny podczas grania tego akordu. Na diagramie widać krzyżyki przy tych strunach. Gramy go na strunach od D4 do E1.

Wersja 1: Jest to akord A-dur przeniesiony o jedną strunę niżej. Tak więc wskazujący palec wciska drugi próg trzeciej struny. Środkowy palec wciska drugi próg drugiej struny. A palec serdeczny wciska drugi próg pierwszej struny. Struna czwarta zostaje pusta.

Wersja 2: Można chwycić te trzy struny małą poprzeczką. Używa się do tego palca wskazującego. Wystarczy, że położysz go na drugim progu na tych wszystkich strunach. Pomóż sobie kciukiem od tyłu by lepiej docisnąć struny.

Wersja pierwsza jest lepsza na gitarę klasyczną i dla osób z małymi palcami 😉

Więcej chwytów gitarowych

Jeśli interesuje cię temat chwytów gitarowych, to koniecznie pobierz „Tabelę Akordów” oraz kurs „Akordy barowe bez tajemnic”. Kliknij w poniższy obrazek i odbierz te materiały całkowicie za darmo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *