Akord Gis7-dur – akord spotkany w muzyce bluesowej

chwyt gitarowy g#7 akord na gitarę gis7-dur gitara

Muzyka bluesowa opiera się na akordach septymowych. To właśnie one nadają charakterystyczny dźwięk piosenkom w tym stylu.

Jednym z bardzo przydatnych chwytów gitarowych, które warto poznać, gdy chcesz grać bluesa, jest akord Gis7-dur (a pod profesjonalną nazwą znany jako G#7).

Poniżej znajdziesz poradnik video oraz opis, dzięki którym poznasz ten akord i nauczysz się go grać.

Jak zagrać chwyt Gis7-dur?

Akord G#7 zaczyna się na czwartym progu szóstej struny, gdzie palec wskazujący rozpoczyna tworzyć poprzeczkę. Jest tam najniższy dźwięk Gis (G#) w gitarze, stąd to właśnie jest nasz dźwięk bazowy.

Palec wskazujący będzie miał tutaj dużo pracy. Musisz wcisnąć nim aż 4 struny! Dlatego trzeba tutaj użyć sporo siły – w niektórych akordach jest to po prostu konieczne. Palec wskazujący musi być położony prosto, wewnętrzną częścią na czwartym progu.

chwyt gitarowy g#7 akord na gitarę gis7-dur gitara

Jednak najpierw skupmy się na piątej i trzeciej strunie – to dwie struny, które muszą zostać wciśnięte innymi palcami.

Piątą strunę trzeba wcisnąć na szóstym progu. Użyj do tego palca serdecznego lub małego. Ja polecam serdeczny, ale jeśli ktoś ma dobrze rozciągnięte palce, to może się tym dowolnie bawić.

Kolejno trzecia struna – powinna być wciśnięta na piątym progu. Użyj do tego palca środkowego.

Gdy masz wciśnięte te dwie struny – trzecią i piątą – spróbuj wszystkie pozostałe struny wcisnąć poprzeczką, czyli palcem wskazującym. Warto obejrzeć poradnik wideo, który przygotowałem, aby dokładnie zobaczyć jak powinien być ułożony palec.

Chcesz poznać więcej akordów gitarowych?

Chwyt Gis7-dur, to tylko jeden z wielu akordów. Poniżej możesz pobrać tabelę akordów gitarowych w której znajdziesz ponad 160 różnych chwytów!

Zaś w zakładce chwyty gitarowe znajdziesz 26 podstawowych akordów i nagrania wideo, które pomogą Ci je opanować!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *