Akord h7-moll – przydatny do Bluesa

chwyt hm7 gitara

Akord h7-moll wykorzystuje się bardzo rzadko – w oficjalnych wersjach danych piosenek. Natomiast kiedy lubisz blues albo chcesz bawić się muzyką, to taki akord bardzo się przydaje.

Durowa wersja akordu H-dur czyli H7-dur wygląda całkowicie inaczej niż oryginał. Natomiast w przypadku h7-moll wystarczy usunąć jeden palec od podstawowej wersji. Ale będzie nieco trudniej. Dlaczego? Zaraz się przekonasz!

Jak zagrać akord h7-moll?

Przede wszystkim warto wiedzieć jak gra się zwykły h-moll. Kiedy znasz podstawową wersję, łatwiej będzie opanować Hm7.

Jak widzisz nie gramy szóstej struny – można ją wygłuszyć od góry kciukiem. Ale ta sztuka uda się tylko w przypadku gitary akustycznej, która ma wąski gryf. W przypadku gitary klasycznej spróbuj położyć na dole szóstej struny czubek palca wskazującego, który wciska poprzeczkę. On lekko przytrzyma strunę szóstą i przy uderzaniu nie będzie wybrzmiewać.

Palec serdeczny wciska czwarty próg na czwartej strunie. A palec środkowy wciska trzeci próg na drugiej strunie. I teraz czeka cię małe wyzwanie.

Poprzeczką musisz wcisnąć pierwszą, trzecią oraz piątą strunę na drugim progu. By dowiedzieć się jak to poprawnie zrobić – a nie jest to łatwe w tym przypadku – bardzo polecam obejrzeć powyższy, krótki poradnik. Tak jest metoda dopasowana dokładnie do tego chwytu.

Sam akord h7-moll brzmi bardzo przyjemnie i warto próbować zastępować nim zwykłe h-moll. Uzyskasz dzięki temu ciekawe brzmienie, które urozmaici Twoje ulubione piosenki.

Po więcej akordów zajrzyj na stronę „Chwyty gitarowe” lub pobierz poniższy kurs „Akordy barowe bez tajemnic” i tabelę z chwytami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.