Akord e7-moll – najprostszy akord gitarowy

chwyt em7

Akord e7-moll (znany tez jako Em7 – inny zapis), może być najprostszym akordem gitarowym jaki istnieje. Wciska się tylko jedną strunę i gra na wszystkich sześciu strunach.

Jednak jego przyjemniejsza, ładniej brzmiąca wersja potrzebuje pracy aż czterech palców, by mogła wybrzmieć. Ale zdecydowanie polecam właśnie tą drugą wersję. Obie pokażę Ci poniżej – zarówno w artykule, jak i przede wszystkim w video-poradniku. Zapraszam! 😉

Jak zagrać akord e7-moll?

Akord Em7 – wersja łatwiejsza

Na początek pierwsza wersja, którą zagra każda osoba, która nigdy nie grała na gitarze.

Wystarczy, że wskazującym palcem wciśniesz drugi próg piątej struny. To tyle – masz chwycone Em7 i teraz możesz uderzyć wszystkie sześć strun by go zagrać.

Jednak ja polecam poniżą wersję.

Chwyt e7-moll – wersja pięknie brzmiąca

Tutaj potrzebujesz, aż czterech palców, ale dzięki temu melodia z tego akordu będzie o wiele piękniejsza i nada piosenkom przyjemne, nostalgiczne, romantyczne brzmienie.

Wciśnij serdecznym palcem trzeci próg drugiej struny. Do tego dołóż mały palec na trzeci próg pierwszej struny. Teraz chwyć akord e-moll wskazującym i środkowym palcem. A więc wskazujący połóż na drugi próg piątej struny, a serdeczny na drugi próg czwartej struny.

Gra się go tez na wszystkich sześciu strunach. I pewnie teraz słyszysz, że brzmi cudownie!

Więcej akordów

Jeśli chcesz poznać więcej akordów i nauczyć się chwytów barowych, to pobierz za darmo kurs „Akordy barowe bez tajemnic” i „Tabele akordów gitarowych”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.