Chwyt C7 na gitarę

Chwyt C7-dur

Jeśli znasz już akord C-dur, to poznawanie C7-dur będzie dla Ciebie bardzo proste i przyjemne.

Akord C7 najczęściej występuje razem z C-dur. Ma bardzo szerokie zastosowanie więc możesz go spotkać na co dzień w wielu utworach.

 

Jak zagrać akord C7?

chwyt c7Na powyższym diagramie możesz zauważyć, że przy strunie E6 jest widoczny krzyżyk. To oznacza, że nie uderzamy jej podczas grania tego chwytu.

Zaczynamy od chwycenia zwykłego C-dur; czyli serdeczny palec przyciska piątą strunę na trzecim progu. Kolejno przyciskamy środkowym palcem czwartą strunę na drugim progu oraz drugą strunę na pierwszym progu, używając wskazującego palca.

By zagrać C7 musisz tylko dołożyć mały palec na trzeci próg trzeciej struny. Jest to bardzo wygodne i łatwo się go nauczyć, kiedy znasz już chwyt C-dur.

 

C7-dur jest akordem septymowym i składa się z trzech dźwięków: C, E oraz B. W zwykłym C-dur mamy dźwięki – C, E oraz G. Tak więc aby zagrać C7 zamieniamy G na B (A#) ponieważ dokładamy mały palec na trzeci próg trzeciej struny, a stamtąd właśnie wybrzmiewa dźwięk B.


Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny kliknij poniżej „Lubię to!” i udostępnij go swoim znajomym 🙂


Jeśli chcesz bardziej wgłębić się w temat chwytów gitarowych, pobierz darmową Tabelę Chwytów Gitarowych oraz Kurs Chwyty Gitarowe dla Każdego.

Znajdziesz w nich mnóstwo praktycznej wiedzy o tym jak poprawnie chwytać akordy i jak w prosty sposób się ich nauczyć. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.