Akord Fis7-dur (F#7) – przydatny przy muzyce bluesowej

chwyt f#7 gitara

Akordy septymowe, takie jak Fis7-dur używa się często, kiedy zaczynasz interesować się muzyką bluesową. Wtedy warto poznać wszystkie chwyty z tej grupy.

W tym artykule pokażę Ci jak gra się chwyt F#7 (to inna nazwa akordy Fis7-dur). Zapraszam!

Jak zagrać akord F#7 (Fis7-dur)?

Najlepiej zacząć od tego, że chwycisz przesunięte E-dur na trzeci i czwarty próg. Tak więc serdeczny palec wciska czwarty próg piątej struny. Mały palec wciska czwarty próg czwartej struny. A środkowy palec wciska trzecią strunę na trzecim progu.

Teraz trzeba dołożyć poprzeczkę – tylko musisz użyć o wiele więcej siły, niż w zwykłym akordzie Fis-dur. Dlaczego? Bo poprzeczka musi wcisnąć pierwszą, drugą, czwartą i szóstą strunę na drugim progu.

Dlatego wykorzystaj zgięcie palca, które położysz na czwartej strunie. Dzięki temu, że jest grube lepiej dociśnie strunę w tym trudnym miejscu. Szczegóły polecam zobaczyć w poradniku video, bo tam zdecydowanie lepiej to jest zobrazowane.

Ale uwaga! Teraz podnieś palec mały z czwartej struny, bo ona powinna być wciśnięta na drugim progu właśnie przed poprzeczkę. Tak tworzy się akord Fis7-dur.

Więcej akordów gitarowych

Jeśli interesuje Cię tematyka chwytów gitarowych i chcesz poznać aż 160 chwytów, to odbierz za darmo Tabelę Akordów i kurs „Akordy barowe bez tajemnic”. Kliknij w poniższy obrazek i postępuj zgodnie z instrukcjami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.